Pro Boxing Schedule

Above photo taken August 17, 1989, in San Diego, on the night Tony Deluca defeated Willy Salazar by split decision to win the NABF Light Flyweight title, honors three special gentlemen, (l to r) referee Pat Russell, boxer Tony “Bazooka” Deluca and trainer Juan Bustamante.


In our updated schedule of September 5, 2019, we are using bold type to denote a local boxer, a boxer with local ties or a major title fight. If perchance you see an error or know of a local boxer or boxing event that’s been overlooked, please advise us, so we can make the correction. 

[subscribe2


September

September 5: Los Angeles (RingTV.com)

  • Azat Hovhannisyan vs. Franklin Manzanilla, 12 rounds, junior featherweights
  • Edwin Valentin vs. Julio Bassa, 8 rounds, lightweights
  • James Wilkins vs. Luis May, 6 rounds, junior lightweights
  • Herbert Acevedo vs. Martin Martinez, 8 rounds, junior welterweights
  • Chris Ousley vs. Even Torres, 6 rounds, super middleweights

September 6: New Orleans

  • Cornelius “K9” Bundrage vs. Javier Garcia, 8 rounds, junior middleweights

September 7: Taguig City, Philippines

  • Title fight: Sammy Salva vs. Padro Taduran, 12 rounds, for vacant IBF strawweight title
  • Komgrich Nantapech vs. Giemel Magramo, 12 rounds, IBF flyweight eliminator

September 7: Tokyo

  • Yuki Nagano vs. Makoto Kawasaki, 10 rounds, welterweights
  • Jorge Linares vs. Al Toyogon, 10 rounds, junior welterweights

September 7: Santiago, Chile

  • Ramon Velasquez vs. Andres Campos, 10 rounds, flyweights

September 7: Tijuana, B. C., Mexico

  • AZTK Boxing & MMA: TJ Fight Nights at The Big Punch Arena

September 8: East Los Angeles, Calif.

September 13: New York (DAZN)

  • Devin Haney vs. Zaur Abdullaev, 12 rounds, WBC lightweight eliminator
  • The Title fight between Daniel “Danny” Roman vs. Murodjon Akhmadaliev, for Roman’s WBA/IBF junior featherweight title had to be Canceled due to a serious left shoulder injury to Roman
  • Title fight: Heather Hardy vs. Amanda Serrano, 10 rounds, for Hardy’s WBO women’s featherweight title
  • Michael Hunter vs. Sergey Kuzmin, 10 rounds, heavyweights
    Daniyar Yeleussinov vs. Reshard Hicks, 6 or 8 rounds, welterweights

September 13: Bolton, England

  • MTK Global Fight Night

September 13: Tokyo

  • Masayuki Ito vs. TBA, 10 rounds, lightweights
  • Reiya Abe vs. Ryo Sagawa, 10 rounds, featherweights

September 13: Dubai, United Arab Emirates

  • Neslan Machado vs. Alexander Mejia, 10 rounds, junior featherweights
  • Muhammed Waseem vs. TBA, 10 or 12 rounds, flyweights
  • Andrew Selby vs. TBA, 10 or 12 rounds, flyweights
  • Abass Baraou vs. Abdelghani Saber, 10 rounds, junior middleweights

September 14: Big Punch Arena, Tijuana, B. C., Mexico

September 14: Las Vegas (ESPN+)

Otto Wallin is a 28-year-old lefty from Sundsvall, Sweden, who stands 6’5 1/2″ tall, has 13 KOs while the great one, Tyson Fury is a 31-year-old righty, who stands 6’9″ tall, has 20 KOs and will have a 7″ reach advantage. Fury now lives in Wilmslow, Cheshire, United Kingdom
  • Title fight: Tyson Fury vs. Otto Wallin, 12 rounds, for Fury’s lineal heavyweight title
  • Title fight: Emanuel Navarrete vs. Juan Miguel Elorde, 12 rounds, for Navarrete’s WBO junior featherweight title
  • Jose Pedraza vs. Jose Zepeda, 10 rounds, junior welterweights
  • Carlos Cuadras vs. Jose Maria Cardenas, 10 rounds, junior bantamweights
  • Gabriel Flores Jr. vs. Miguel Angel Perez Aispuro, 8 rounds, lightweights
  • Felix Valera vs. Vyacheslav Shabranskyy, 10 rounds, light heavyweights
  • Isaac Lowe vs. Luis Coria, 10 rounds, junior lightweights
  • Isidro Ochoa vs. Iskander Kharsan, 8 rounds, junior featherweights
  • Guido Vianello vs. Cassius Anderson, 6 rounds, heavyweights

September 14: London (ESPN+)

  • Sunny Edwards vs. Hugo Rosendo Guarneros, 12 rounds, flyweights
  • Brad Foster vs. Lucien Reid, 12 rounds, for Foster’s British junior featherweight title
  • Dec Spelman vs. Shakan Pitters, 10 rounds, light heavyweight
  • Zak Chelli vs. Kody Davies, 10 rounds, light heavyweights
  • Dec Spelman vs. Shakan Pitters, 10 rounds, light heavyweight
  • Mark Chamberlain vs. Lee Connelly, 4 rounds, lightweights
  • Mickey Burke Jr. vs. Petar Aleksandrov, 4 rounds, welterweights
  • Umar Sadiq vs. Luke Blackledge, 6 rounds, super middleweights
  • Caoimhin Agyarko vs. Chris Jenkinson, 6 rounds, middleweights
  • Harvey Horn vs. Elvis Guillan, 6 rounds, flyweights
  • Chris Bourke vs. Jose Hernandez, 6 rounds, junior featherweights
  • Jake Pettitt vs. Ricky Starkey, 6 rounds, featherweights
  • James Branch Jr. vs. Jiri Svacina, 6 rounds, cruiserweights

September 14: Carson, Calif. (DAZN)

  • Title fight: Jaime Munguia vs. Patrick Allotey, 12 rounds, for Munguia’s WBO junior middleweight title
  • Ryan Garcia vs. Avery Sparrow, 10 rounds, lightweights
  • Title fight: Franchon Crews-Dezurn vs. Alejandra Jimenez, 10 rounds, for Crews-Dezurn’s WBC women’s super middleweight title
  • Romero Duno vs. Ivan Delgado, 10 rounds, lightweights
  • Alejandro Reyes vs. Jorge Padron, 4 rounds, lightweights
  • Joselito Velazquez vs. TBA, 8 rounds, flyweights
  • Diego Pacheco vs. TBA, 4 rounds, middleweights
September 14: Monticello, N.Y.
Carlos Takam vs. Craig Lewis, 10 rounds, heavyweights

Anthony Laureano vs. Brian Jones, 8 rounds, junior welterweights

Richie Rivera vs. Israel Duffus, 8 rounds, light heavyweights

Dennis Okoth vs. Boubacar Sylla, 6 rounds, welterweights

Bryant Costello vs. Jeffrey Gonzalez, 4 rounds, junior middleweights

September 14: Berlin, Germany

  • Rico Mueller vs. Jeremias Nicholas Ponce, 12 rounds, junior welterweights

September 14: Tweeds Head, Australia

  • Billel Dib vs. Carlo Magli, 10 rounds, junior lightweights

September 14: Bethlehem, Pa.

  • Mykal Fox vs. Eudy Bernardo, 10 rounds, junior welterweights
  • Erik Spring vs. Courtney Pennington, 8 rounds, junior middleweights
  • Nicolas Hernandez vs. Terrance Williams, 8 rounds, junior middleweights
  • Martino Jules vs. Michael Stoute, 6 rounds, featherweights
  • Jonathan Torres vs. Kaylin Waites, 6 rounds, bantamweights
  • Rasheed Johnson vs. Kashon Hutchinson, 6 rounds, welterweights
  • Khainell Wheeler vs. Juan Zapata, 4 rounds, super middleweights
  • Brandon Mullins vs. Brent Oren, 4 rounds, middleweights
  • Jose Lopez vs. Jerrod Miner, 4 rounds, bantamweights

September 19: Florence, Italy (DAZN)

  • Orlando Fiordigiglio vs. Sam Eggington, 10 rounds, junior middleweights
  • Devis Bosheiro vs. Ivan Tomas, 10 rounds, junior lightweights
  • Dario Morello vs. Luther Clay, 10 rounds, welterweights

September 20: Schio, Italy

  • Luca Rigoldi vs. Oleksandr Yegorov, 12 rounds, for Rigoldi’s European junior featherweight title

September 20: Paddington, Australia

  • Reagan Dessaix vs. Aaron Lai, 12 rounds, light heavyweights

September 20: Bensalem, Pa

  • Stevie Ortiz vs. Alejandro Salinas, 8 rounds, lightweights
  • George Gethers vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights
  • Jamaal Davis vs. Omar Kabary Salem, 6 rounds, super middleweights
  • Joshafat Ortiz vs. Andrew Bentley, 6 rounds, junior lightweights
  • Jan Czerklewicz vs. Afunwa King, 4 rounds, light heavyweights
  • Daiyaan Butt vs. Latorie Woodberry, 6 rounds, junior welterweights

September 20: Huntington, NY

  • Tyrone James vs. Dennis Knifechief, 8 rounds, junior middleweights
  • Junior Almonte vs. Ernesto Garza, 8 rounds, bantamweights
  • Alex Vargas vs. TBA, 4 rounds, welterweights
  • Giovanni Scuderi vs. Cesar Bennett, 4 rounds, cruiserweights
  • Emmanuel Etienne vs. Charles Johnson, 4 rounds, cruiserweights

September 21: Bakersfield, Calif. (Fox Sports 1/Fox Deportes)

  • Peter Quillin vs. Alfredo Angulo, 12 rounds, super middleweights
  • Chris Colbert vs. Miguel Beltran Jr., 10 rounds, lightweights
  • Thomas Dulorme vs. Terrel Williams, 10 rounds, welterweights
  • Jesus Ramos vs. Rickey Edwards, 10 rounds, junior welterweights
  • Jose Uzcategui vs. Denis Douglin, 10 rounds, super middleweights
  • Carlos Licona vs. Edwin Reyes, 10 rounds, flyweights
  • Jonathan Esquivel vs. Justin Steave, 8 rounds, super middleweights
  • Viktor Slavinskyi vs. Jesus Aguinaga, 8 rounds, junior lightweights
  • Francisco Ochoa vs. Clay Burns, 8 rounds, junior lightweights
  • Willie Jones vs. Lucas Santamaria, 8 rounds, welterweights
  • Michel Rivera vs. TBA, 8 rounds, lightweights
  • Aaron Morales vs. Sergio Quiroz, 8 rounds, bantamweights
  • Jerry Perez vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights
  • Daniel Guzman vs. Jose Fabian Naranjo, 8 rounds, junior featherweights
  • Desmond Lyons vs. James Roach, 6 rounds, lightweights
  • Robert Rodriguez vs. Roberto Pucheta, 6 rounds, bantamweights
  • Jose Balderas vs. TBA, 6 rounds, bantamweights
  • Petr Khamukov vs. Randy Fuentes, 4 rounds, super middleweights
  • Justin Cardona vs. Trey Branch, 4 rounds, junior welterweights

September 21: Kempton Park, South Africa

  • Kevin Lerena vs. Sefer Seferi, 12 rounds, cruiserweights

September 21: Rosemont, Ill.

  • Tommy Hughes vs. Mike Gavronski, 10 rounds, super middleweights

September 26: TBA

  • Golden Boy DAZN Thursday Night Fights

September 27: London (ESPN+)

  • Daniel Dubois vs. Ebenezer Tetteh, 12 rounds, for vacant Commonwealth heavyweight title
  • Title fight: Nicola Adams vs. Maria Salinas, 10 rounds, for Adams’ WBO women’s flyweight title
  • Archie Sharp vs. TBA, 10 rounds, junior lightweights
  • Denzel Bentley vs. Kelcie Ball, 8 rounds, middleweights
  • Dennis McCann vs. Georgi Georgiev, 6 rounds, bantamweights
  • Lewis Edmondson vs. TBA, 4 rounds, super middleweights
  • Sam Noakes vs. Taka Bembere, 4 rounds, lightweights
  • Eithan James vs. Fonz Alexander, 4 rounds, junior welterweights
  • Jonathan Palata vs. Chris Healy, 6 rounds, heavyweights
  • Mohammad Bilal Ali vs. TBA, 4 rounds, lightweights

September 28: Los Angeles (Fox PPV)

  • Title fight: Errol Spence Jr. vs. Shawn Porter, 12 rounds, IBF/WBC welterweight unification
  • Title fight: Anthony Dirrell vs. David Benavidez, 12 rounds, for Dirrell’s WBC super middleweight title
  • Title fight: Mario Barrios vs. Batyr Akhmedov, 12 rounds, for vacant WBA “regular” junior welterweight title
  • Josesito Lopez vs. John Molina Jr., 10 rounds, welterweights
  • Robert Guerrero vs. Jerry Thomas, 10 rounds, welterweights
  • Joey Spencer vs. Travis Gambardella, 6 or 8 rounds, junior middleweights
  • Avni Yildirim vs. Carlos Galvan, 8 rounds, super middleweights
  • Amon Rashidi vs. Alfondo Olvera, 8 rounds, welterweights
  • Fernando Garcia vs. Juan Antonio Lopez, 8 rounds, featherweights
  • Burley Brooks vs. Fabian Valdez, 8 rounds, light heavyweights
  • Lindolfo Delgado vs. Jesus Zazueta Anaya, 8 rounds, welterweights
  • Misael Rodriguez vs. Brandon Maddox, 8 rounds, super middleweights
  • Leon Lawson III vs. TBA, 8 rounds, junior middleweights
  • Karlos Balderas vs. TBA, 8 rounds, lightweights
  • Jose Valenzuela vs. Charles Clark, 4 rounds, junior lightweights

September 28: Bilbao, Spain

  • David Avanesyan vs. Kerman Lejarraga, rematch, 12 rounds, for Avanesyan’s European welterweight title

September 28: Newcastle, England

  • MTK Global Fight Night

September 28: Magdeburg, Germany

  • Tom Schwarz vs. TBA, 8 or 10 rounds, heavyweights
  • Adam Deines vs. TBA, 8 or 10 rounds, light heavyweights
  • Peter Kadiru vs. TBA, 4 or 6 rounds, heavyweights

September 28: Nantes, France

  • Tony Yoka Olympic Gold Medal Champion vs. Michael Wallisch, 10 rounds, heavyweights

October

October 1: Osaka, Japan

  • Title fight: Hiroto Kyoguchi vs. Tetsuya Hisada, 12 rounds, for Kyoguchi’s WBA junior flyweight title

October 4: Kissimmee, Fla. (Telemundo)

  • Boxeo Telemundo

October 4: Auckland, New Zealand

  • Title fight: Geovana Peres vs. Claire Hafner, 10 rounds, for Peres’ WBO women’s light heavyweight title

October 4: Philadelphia

  • Victor Padilla vs. Romain Tomas, 6 rounds, junior welterweights
  • Shamar Fulton vs. TBA, 4 rounds, lightweights
  • Marcel Rivers vs. Jermaine Corley, 6 rounds, welterweights
  • Seifullah Wise vs. Vinnie Denierio, 4 rounds, lightweights
  • Isaiah Wise vs. Roque Zapata, 6 rounds, junior middleweights
  • Shinard Bunch vs. Rakym Dyer, 4 rounds, middleweights
  • Osnel Charles vs. Gerardo Martinez, 4 rounds, lightweights
  • Christopher Burgos vs. Tyree Arnold, 4 rounds, lightweights

October 4: London

  • Golden Contract tournament featherweight quarterfinals (Ryan Walsh, Leigh Wood, Hairon Socarras, Jazza Dickens, David Oliver Joyce, Tyrone McCullagh, TBA, TBA, draw TBA)

October 5: New York (DAZN)

  • Title fight: Sergiy Derevyanchenko vs. Gennady Golovkin, 12 rounds, for vacant IBF middleweight title

October 5: Flint, Mich. (Showtime)

  • Title fight: Claressa Shields vs. Ivana Habazin, 10 rounds, for vacant WBO women’s junior middleweight title

October 5: Hockessin, Del.

  • Hank Lundy vs. Oscar Barajas Grano, 10 rounds, lightweights
  • Cleotis Pendarvis vs. Kevin Womack, 6 rounds, junior welterweights

October 10: Tokyo

  • Shuichiro Yoshino vs. Harmonito Dela Torre, 12 rounds, lightweights
  • Kenichi Horikawa vs. Yuto Takahashi, 12 rounds, junior flyweights

October 11: San Diego, Calif.: Four Points By Sheraton Hotel, San Diego Boxing Nights

Local San Diego boxers Kevin Torres, Adrian Gutierrez, Jorge Marron Jr. and Ricardo Valdovinos will be out to defend their home turf.

October 11: Belfast, Northern Ireland (ESPN+)

  • Jay Harris vs. Paddy Barnes, 12 rounds, for Harris’ European flyweight title
  • Sean McComb vs. Emiliano Dominguez Rodriguez, 10 rounds, junior welterweights
  • Marco McCullough vs. Viorel Simion, 10 rounds, junior lightweights
  • Terry Flanagan vs. TBA, 8 or 10 rounds, junior welterweights
  • Lewis Crocker vs. TBA, 8 rounds, welterweights
  • Gary Cully vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights
  • Conrad Cummings vs. TBA, 6 rounds, middleweights
  • Pierce O’Leary vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights
  • Callum Bradley vs. TBA, 4 rounds, featherweights
  • Sean Duffy vs. TBA, 4 rounds, lightweights
  • Ruari Dalton vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

October 11: Mexico City (Telemundo)

  • Boxeo Telemundo

October 11: TBA, Italy

  • Kamil Szeremeta vs Matteo Signani, 12 rounds, for Szeremeta’s European middleweight title

October 12: Chicago (DAZN)

  • Oleksandr Usyk vs. Tyrone Spong, 12 rounds, heavyweights
  • Title fight: Dmitry Bivol vs. TBA, 12 rounds, for Bivol’s WBA light heavyweight title

October 12: Chicago (DAZN)

  • vs. Tyrone Spong, 12 rounds, heavyweights
  • Title fight: Dmitry Bivol vs. TBA, 12 rounds, for Bivol’s WBA light heavyweight title

October 12: The Commerce Hotel & Casino, Commerce, Calif.

October 12: Pico Rivera, Calif.

  • Ronald Johnson vs. Sergio Ramirez, 12 rounds, heavyweights
  • Adelaida Ruiz vs. TBA, 6 rounds, female junior bantamweights
  • Brandyn Lynch vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights
  • Angel Rodriguez vs. TBA, 4 rounds, lightweights

October 13: Leeds, England (ESPN+)

  • Title fight: Josh Warrington vs. Sofiane Takoucht, 12 rounds, for Warrington’s IBF featherweight title
  • Zelfa Barrett vs. Jordan McCorry, 12 rounds, for Barrett’s Commonwealth junior lightweight title
  • Michael Ramabeletsa vs. Jack Bateson, 10 rounds, junior featherweights
  • Troy Williamson vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights
  • Lyndon Arthur vs. Emmanuel Anim, 12 rounds, for vacant Commonwealth light heavyweight title
  • Willy Hutchinson vs. TBA, 8 rounds, super middleweights
  • Shabazz Masoud vs. TBA, 6 rounds, featherweights
  • George Dave vs. Zygimantas Butkevicius, 4 rounds, junior middleweights
  • Shakiel Thompson vs. TBA, 6 rounds, middleweights
  • Mark Heffron vs. TBA, 6 rounds, middleweights
  • Muhammad Ali vs. TBA, 4 rounds, bantamweights
  • John Joyce vs. Jordan Grannum, 6 rounds, middleweights

October 18: Philadelphia (ESPN/ESPN Deportes)

  • Title fight: Oleksandr Gvozdyk vs. Artur Beterbiev, 12 rounds, WBC/IBF light heavyweight unification
  • Luis Collazo vs. TBA, 10 rounds, welterweights

October 18: Niagara Falls, N.Y. (Telemundo)

  • Boxeo Telemundo

October 19: Newcastle, England (DAZN)

  • Lewis Ritson vs. Robbie Davies Jr., 12 rounds, junior welterweights
  • Ted Cheeseman vs. Scott Fitzgerald, 12 rounds, for Cheeseman’s British junior middleweights

October 19: Charleroi, Belgium

  • Title fight: Ryad Merhy vs. Imre Szello, 12 rounds, for vacant WBA interim cruiserweight title
  • Mikalai Vesialou vs. Abdul Khattab, 12 rounds, middleweights
  • Abraham Nova vs. TBA, 10 rounds, junior lightweights

October 20-26: Cancun, Quintana Roo, Mexico

After defeating Martha Salazar (2363/4 lbs. back on March 18, 2016,In her last outing, the 32 year-old Women's Heavyweight Champion 12-0-1, 9 KOs defeated Irais Hernandez (167 lbs. at the Oasis Hotel in Cancun by a unanimous decision.
After defeating Hall of Famer Martha Salazar (236 3/4 lbs.) back on March 18, 2016, to become the WBC Women’s Heavyweight Champ, the 32-year-old Jimenez Women’s 12-0-1, 9 KOs has one draw plus a unanimous decision win over Irais Hernandez plus 5 TKO wins.

October 24: TBA

  • Golden Boy DAZN Thursday Night Fights

October 24: Panama City, Panama

  • Anselmo Moreno vs. Marco Cardenas, 10 rounds, featherweights

October 25: Mexico City (Telemundo)

  • Boxeo Telemundo

October 25: Istanbul, Turkey

  • Fatih Keles vs. Deniz Ilbay, 10 rounds, welterweights
  • Xhek Paskali vs. Emre Cukur, 8 rounds, super middleweights

October 26: London (DAZN)

  • Title fight: Regis Prograis vs. Josh Taylor, WBA/IBF junior welterweight unification, World Boxing Super Series Super final
  • Joseph Parker vs. Dereck Chisora, 12 rounds, heavyweights
  • Ricky Burns vs. Lee Selby, 10 or 12 rounds, lightweights
  • Yves Ngabu vs. Lawrence Okolie, 12 rounds, for Ngabu’s European cruiserweight title

October 26: Agen, France

  • Samir Ziani vs. Faroukh Kourbanov, 12 rounds, for Ziani’s European junior lightweight title

November

November 1: Rostock, Germany

  • Stefan Haertel vs. Jurgen Brahemer, 12 rounds, for Haertel’s European super middleweight title

November 2: Carson, Calif. (ESPN/ESPN Deportes)

  • Title fight: Miguel Berchelt vs. Jason Sosa, 12 rounds, for Berchelt’s WBC junior lightweight title

November 2: TBA (Fox Sports 1/Fox Deportes)

  • PBC on FS1

November 2: Koblenz, Germany

  • Leon Bunn vs. TBA, 10 rounds, light heavyweights
  • Sophie Alisch vs. TBA, 6 rounds, female featherweights

November 7: Saitama, Japan World Boxing Super Series (DAZN) Title fight: Naoya Inoue vs. Nonito Donaire, 12 rounds, IBF/WBA bantamweight unification, World Boxing Super Series final plus Title fight: Nordine Oubaali vs. Takuma Inoue, 12 rounds, for Oubaali’s WBC bantamweight title.

November 9: TBA (ESPN+)

  • Title fight: Jamel Herring vs. Lamont Roach Jr., 12 rounds, for Herring’s WBO junior lightweight title

November 9: London (ESPN+)

  • Daniel Egbunike vs. Billy Allington, 10 rounds, junior welterweights
  • Josh Adewale vs. Michael Elliott, 4 rounds, super middleweights

November 9: Los Angeles (DAZN)

  • KSI vs. Logan Paul, 6 rounds, cruiserweights

November 9: Hawaiian Gardens, Calif.

  • Gardens Casino Fight Night

November 14: TBA

  • Golden Boy DAZN Thursday Night Fights

November 15: Pessac, France

  • Georges Ory vs. Karim Guerfi, 12 rounds, for Ory’s European bantamweight title

November 27: Windham, New Hamshire

  • Dominic Monzione vs. Henry Garcia, 4 rounds, lightweights
  • Kimberly Wabik vs. Jacqueline Boyle, 4 rounds, female junior lightweights
  • Brandon Higgins vs. Laquan Lewis, 4 rounds, welterweights

December


December 5: TBA

  • Golden Boy DAZN Thursday Night Fights

December 7: Diriyah, Saudi Arabia

  • Title fight: Andy Ruiz Jr. vs. Anthony Joshua, rematch, 12 rounds, for Ruiz’s IBF/WBO/WBA heavyweight title

December 14: TBA (ESPN/ESPN Deportes)

  • Top Rank Boxing on ESPN

December 14: TBA (Fox/Fox Deportes)

  • PBC on Fox

December 14: Riga, Latvia (DAZN)

  • Title fight: Mairis Briedis vs. Yunier Dorticos, 12 rounds, WBO/IBF cruiserweight unification, World Boxing Super Series final

January, 2020

February, 2020

February 22, 2020: Tentative date for the Tyson Fury vs Deontay Wilder Heavyweight Championship Rematch

Share This Post

Pin It on Pinterest